Неділя, 23.04.2017, 20:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Великописарівської райдержадміністрації

Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 171
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

БДЮТ

 

                                                                                                                       

 

27.03.2017 р.

                                               Завершився районний етап ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя».

На виконання плану обласних масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік, відповідно до Положення про ІІ Міжнародний українсько-литовський конкурс малюнків «Здай кров заради життя», з метою формування у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни та на Міжнародному рівні; популяризація ідеї добровільного безоплатного донорства крові в Україні та Литві; формування здорового способу життя серед дітей і молоді; підвищення значущості ідеї єдності дружніх країн в очах молодих учасників заради миру та майбутнього у Будинку дитячої та юнацької творчості Великописарівської районної ради Сумської області пройшов районний етап ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя». У конкурсі взяли участь 67 вихованців БДЮТ, Заводської ЗОШ I-III ст., Добрянського НВК I-III ст., Рябинівської ЗОШ I-III ст.

Переможці конкурсу :

1. Курило Ольга – БДЮТ - I місце.

2.Орлова Крістіна - БДЮТ - I місце.

3.Полішко Христина - БДЮТ- I місце.

4.Рибалка Ірина - БДЮТ - I місце.

5.Золотарьова Анастасія - Заводська ЗОШ I-III ст.- II місце.

6.Шаповал Тетяна - Заводська ЗОШ I-III ст.- II місце.

7.Бих Катерина - Рябинівська- ЗОШ I-III ст. - II місце.

8.Севідов Дмитро - Добрянський НВК I-III ст.- III місце.

9.Колективна робота 8 класу - Добрянський НВК I-III ст.- III місце.

Переможці та учасники конкурсу нагороджені Грамотами відділу освіти Великописарівської РДА та БДЮТ.

 

 

25.03.2017 р.

Конкурс творчо обдарованих дітей і підлітків

«Чарівні барви Сумщини»

Днями у Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбувся традиційний обласний конкурс творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини».

У заході взяли участь 60 юних майстрів, які демонстрували свої вміння в номінаціях «Писанкарство», «Народна лялька», «Витинання», «Вишивка», «Плетіння з природних матеріалів», «Декоративний розпис», «Кераміка», «Ткацтво».

У межах конкурсу відбулася виставка композиційних робіт позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Наш район представляли ученицы Великописарівськоі СШ І-ІІІ ст Кривонос Владислава та Коноз Анастасія (керівник Катерина Олександрівна Обідець).

Журі конкурсу відзначило високий рівень виконавської майстерності учасників заходу, відзначивши наших дівчаток відповідно ІІ та ІІІ місцем.

У травні юні майстри зберуться знову для участі в обласному фестивалі юних майстрів вишивки «Веселка творчості». Тож, побажаємо їм перемог !

24.03.2017 р.

"Герої сучасності – серед нас»

У Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Герої сучасності – серед нас».

Вже третій рік поспіль проводиться обласна краєзнавча конференція «Герої сучасності - серед нас». У 2017 році конференція працює у межах реалізації обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!».

Упродовж 2016-2017 навчального року учнівська молодь різних куточків Сумщини активно долучалася до допомоги бійцям «неоголошеної війни», плідно співпрацювала з волонтерськими та громадськими організаціями. Робота у цьому напрямі була і залишається пріоритетною як для дітей, так і для педагогів.

Зокрема вихованцями позашкільних навчальних закладів разом з батьками було проведено майстер-класи з виготовлення поробок для воїнів АТО, проведено тижні підтримки воїнів .

У навчальних закладах області відбулися зустрічі з бійцями АТО, волонтерами. Понад 5 000 листів і малюнків, теплі речі було передано в зону АТО у ході проведення акції «Зігрій своїм теплом солдата». Воїнам в АТО було передано листи, відео звернення, що відображають повагу і захоплення дітей Сумщини своїми земляками – захисниками Вітчизни.

У виступах учасники конференції представили результати пошукової, благодійної та волонтерської роботи, розкривали героїчний поступ наших земляків у сучасному військовому протистояння на сході країни. Велику увагу приділили вшануванню пам’яті загиблих героїв АТО.

Журі відзначило виступ Дендака Миколи, учня 9 класу Добрянського НВК І-ІІІ ступенів (керівник Прасолова Олена Іванівна), який охарактеризував у своєму виступі наших захисників: «Юні, молоді, мужні , завзяті, незламні та готові власними життями боронити наш мир і спокій. У кожного з них своя доля. Але всі вони об’єднані в одну єдину фронтову долю бійців АТО. Об'єднані любов'ю до Батьківщини, боротьбою за цілісність і незалежність України. За наше щасливе майбутнє».

Учасники конференції відзначені Грамотами Департаменту освіти та ОЦПО та РТМ.

 

 

 

17.03.2017 р.

Небосхили «Співучої веселки»

 

Декілька років поспіль у БДЮТ в рамках обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» проходить конкурс юних вокалістів «Співуча веселка».

10 золотих голоси, що з'їхалися з усього району змагалися у БДЮТ. Хоча за попередніми заявками їх було 17.

Співоче свято у кращих традиціях української, сучасної пісні, розкрив творчий потенціал юних вокалістів Великописарівщини..

Свої вокальні здібності презентували вихованці Заводської ЗОШ I-III ст.,

Солдатського НВК I-III ст., Пожнянського НВК I-III ст., Рябинівської ЗОШ I-III ст., Ямненської ЗОШ I-III ст., Великописарівської СШ I-III ст., Братеничанського НВК І-ІІ ст., Тарасівського НВК I-III ст.середня – діти 10 – 14 років;

Вельмишановне журі районного етапу фестивалю визначило переможців конкурсу. За віковими категоріями : І місце - Пахомова Дар’я - Тарасівський НВК I-III ст., Шафіна Владислава - Великописарівська СШ I-III ст. Шмонько Дар’я - Братеничанський НВК І-ІІ ст.- ІІ місце. Середа Вікторія - Заводська ЗОШ I-III ст. ,Артюх Вікторія - Рябинівська ЗОШ I-III ст.-ІІІ місце.

І місце –Шелєпова Юлія - Тарасівський НВК I-III ст., Єніна Альона - Заводська ЗОШ I-III ст.- І місце, Мовчан Ольга - Ямненська ЗОШ I-III ст. Біла Вікторія - Пожнянський НВК I-III ст.- ІІ місце. Ганцева Тетяна - Солдатський НВК I-III ст.- ІІІ місце.

Учасники заходу, всі присутні запрошені отримали велике задоволення від цікавого святкового дійства. Участь у конкурсі та велика увага велика увага до дітей – усе це залишило незабутнє враження на все життя, яке тільки розпочинається для молодого талановитого покоління громадян нашої країни.

На обласному етапі наш район представляли юні обдарування Тарасівського НВК  Пахомова Дар’я та Шелєпова Юлія .

16/03/2017 р.

 Вшанування українських добровольців. 

Цьогоріч в Україні вперше відбувається вшанування українських добровольців окремим днем. Особисто для мене доброволець – це людина, яка у час загрози Україні добровільно стала на її захист.
Коли війна вривається у двері,
Не захистять слова й печатки на папері.
Потрібно йти, потрібно брати зброю
І право на життя відстояти в горнилі бою...

Ці рядки було написано у 2006 році, і здавалося, що мова йдеться про якесь давно забуте минуле. В березні 2014 історія повторилася і знову наші побратими мали боронити рідну землю.
Сьогодні по різному відносяться до добровольчих батальонів .
Але реальність така, що перші діри неіснуючого фронту закрили саме добровольці.

Завдяки патріотизму, мужності та рішучості наших добровольців була зупинена Російська навала ще на початку агресії. Нині, вже у складі Збройних Сил України, більшість продовжує пліч-о-пліч з офіційними підрозділами стримувати ворога.
Продовжуючи роботу з національно-патріотичного виховання в рамках обласного проекту «Голос крові: ми – Українці!» , з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості , у Будинку дитячої та юнацької творчості пройшли заходи для вихованців гуртків. Вже вкотре діти згадували захисників нашої країни від Майдану і до сьогодення, вкотре переглянули документальну стрічку про українських воїнів-добровольців. Вихованцям було презентовано видання «Побратими» та «Відчайдухи» про учасників антитерористичної операції на Донбасі та вірш колишньої вихованки БДЮТ , а нині молодшого сержанта, курсанта НА ДПСУ «Воїнам-прикордонникам».

За роки військових подій багато чого змінилося відносно української армії. Єдине, що залишилося і що об’єднує наших військовослужбовців – любов до України і віра у перемогу. Сьогодні наші земляки, вже як військовослужбовці за контрактом, боронять Україну від ворога .
Адже нема і не буде жертовнішої справи, аніж узяти до рук зброю для захисту своєї країни, родини, дітей.

День українського добровольця – це і нагадування всім , що одного разу, ставши на захист Батьківщини, вони до кінця життя залишаються її добровольцями. Ставши на захист України, вони вже не мають права відступати!

 

07/03/2017 р.

Цього дня вихованці БДЮТ вітали найрідніших жінок : мам, бабусь, сестричок. Конкурсно-розважальна програма була підготовлена вихованцями лялькового та вокального гуртків (керівники Скоромна Н.Д. та Ківіренко Н.П. Святкова атмосфера весняного свята заполонила душі і серця маленьких артистів, а щирі слова подяки звучали від рідних, педагогів та всих присутніх на святі.

27.02.2017 р.

На Україні всі діти зірки.

Діти – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з них починається усе на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше неймовірно обдарованих дітей лише в Україні. Наші діти вже неодноразово доводили, що талановиті діти – талановиті у всьому!

Минулого тижня в рамках соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми - українці» пройшов перший етап районного фестивалю-конкурсу «Таланти твої, Великописарівщино», присвячений Дню рідної мови. Основні завдання конкурсу – це поглиблення знань про красу та багатство української мови за допомогою народної творчості, творів письменників і поетів; бажання вивчати рідну мову, милуватися її красою; розвиток мовленнєвих здібностей , виявлення та підтримка кращих дитячих колективів та окремих виконавців; розвиток патріотичних почуттів, виховання поваги до рідного краю, свого народу, до рідної мови.

Цього року у конкурсі брали участь 181 дитина. Неймовірно красиві та майстерно виконані танцювальні композиції, художньо оформлені сценічні костюми, професійна підготовка до конкурсу – все це довготривала та кропітка праця наших дітей та педагогів.

Журі конкурсу відзначило високий рівень підготовки юних обдарувань Заводської ЗОШ І-ІІІ ст., Кириківської ЗОШ І-ІІІ ст., Правдинської школи –інтернату, Великописарівської СШ І-ІІІ ст., Солдатського НВК , Вільненського НВК, Рябинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Пожнянського НВК, Тарасівського НВК, Добрянського НВК, Ямненської ЗОШ І-ІІІ ст., Братеничанського НВК, вихованців дитячої музичної школи. Всі учасники , переможці районного конкурсу та керівники колективів будуть нагороджені Грамотами відділу освіти та Будинку дитячої та юнацької творчості.

Усі юні особистості дуже різні. Але їх об’єднує одна суть: вони неймовірно талановиті. Вони вже встигли стати народними улюбленцями, бо без їхньої участі не відбувається жодне свято у селі чи селищі.

Наш фестиваль талановитих і обдарованих дітей відкрив нові юні обдарування, які в майбутньому обов'язково поповнять ряди української зіркової еліти.

На кожному кроці ми бачимо спалахи дитячих талантів, вправних і впевнених, боязких і сором’язливих, але кожному з них приділяють неабияку увагу наші педагоги. Тож будемо сподіватися, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, які взялися за таку благородну справу, будуть їм у цьому допомагати. І на українському мистецькому олімпі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше! Бо талановиті діти – це майбутнє нашої країни – України !

20.02.2017 р.

«ЖИВЕ СЛОВО» – СЛОВО КОБЗАРЯ ЛУНАЄ КРІЗЬ ВІКИ

 З метою формування національно-патріотичної самосвідомості дітей та учнівської молоді, виховання патріотизму засобами українського мистецтва, популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, сатирика та гумориста Остапа Вишні 18 лютого 2017 року було проведено обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «художнє виконавство» – «Живе слово».      Учасники обласного етапу представили конкурсні виступи за вищим та основним рівнями виконавської майстерності та двома віковими групами.       Великописарівський район представляли вихованці гуртків БДЮТ Макарова Діана ( учениця Братеничанського НВК І-ІІ ст) та Курило Ольга (учениця Великописарівської СШ І-ІІІ ст).П’яти годинний марафон митців слова оцінювало компетентне журі: доцент кафедри педагогічної творчості та освітніх технологій Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, кандидат педагогічних наук Дмитро Васильович Будянський; старший викладач Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського Олексій Борисович Кулик, актриса Сумського обласного театру для дітей та юнацтва Аліса Валеріївна Храпова. За результатами конкурсної програми переможці та учасники обласного етапу фестивалю нагороджені почесними дипломами.

У межах обласного етапу відбулося засідання творчої групи керівників дитячих творчих колективів театрального мистецтва «Культурно-мистецька спадщина – першоджерело національно-патріотичного виховання». 

 

17.02.2017 р.

 Небесна сотня ! Пам`ятай ! 

У лютневі дні по всій Україні проходять заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Гіркі події не могли залишити байдужими і вихованців Будинку дитячої та юнацької творчостї. В рамках обласного проекту «Голос крові : ми – Українці !» був проведений захід щодо вшанування жертв Євромайдану «20 лютого – День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні», метою якого є формування у дітей та молоді почуття поваги до учасників Революції гідності, гордості за українську націю і незалежність держави та вшанування подвигу Героїв Майдану .

Завдяки мультимедійним матеріалам – відео та презентації, вихованці згадали , як 20 лютого 2014 року український народ вийшов на Майдан для того, щоб відстояти наші права і свободи, наш Європейський вибір.

18 лютого почалися найзапекліші та найкривавіші сутички протестувальників – учасників Євромайдану з підрозділами правоохоронних органів, що згодом призвело до великих людських жертв.

Полеглих учасників акцій протесту назвали Небесною сотнею. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Українські Ангели загинули за незалежність нашої держави, за честь, за волю, за право бути Українцем, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Вихованці БДЮТ переглянули альбом «Небесна сотня», в якому міститься список жертв, відомості про кожну загиблу особу, дату та обставини її смерті.

Під час години пам’яті прозвучав вірш «Мамо, не плач, я повернусь весною», присвячений матерям загиблих героїв, та жалобний гімн Майдану за Небесною сотнею «Гей, пливе кача...».

Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися, не залишили байдужими. Емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ми все пам’ятаємо. Герої не вмирають! Тож будьмо гідними наших Героїв!

 

16/02/2017 року

День пам’яті воїнів – афганців.

 

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Що ми знаємо про афганську війну ? Можна розказати про ту страшну неоголошену війну, що розтяглася на довгих 10 років мовою цифр, будь-яка війна у цифрах – це моторошно й страшно.

лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості провели виховний захід «Їх долі обпалені війною» для учнів середньої та старшої вікової категорії. На зустріч з вихованцями педагогічний колектив БДЮТ запросив воїна-афганця Чанцева А.М., який прошов крізь пекло афганської війни. Анатолій Михайлович розповів вихованцям про події того часу, згадав побратимів, які брали участь у цій війні . Також вихованці переглянули і обговорили документальний фільм з даної теми.

Та найцікавішим виявилося те, що через стільки років через мережу Інтернету перед самим початком виховного заходу ми знайшли відеоматеріали зустрічі Чанцева А.М. зі своїми друзями. А сам Анатолій Михайлович напередодні тільки-но повернувся з Києва. Зі сльозами у очах та трепетом у голосі розповідав афганець про свого побратима, якого шукав довгих 32 роки.

Цього дня вихованці дізналися про бойовий шлях 108 Невельської дивізії , де проходив службу Чанцев А.М. Ця людина на власні очі бачила війну, солдатську мужність та взаємодопомогу, смерть своїх товарищів.

Діти затаївши подих слухали розповідь, ставили запитання, і ,здавалося, разом з Анатолієм Михайловичем переживали події афганської війни.

Щороку в цей день схилятимуть знамена над полеглими, подаватимуть на службу Божу за тих, що загинули, лунатимуть скупі тости тих, хто вижив. Вони згадуватимуть військову дружбу, людську честь, мужність побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони по – доброму пам’ятатимуть Афган, який багато чого навчив їх.

І ще довго ятритимуть душу запитання без відповіді.

Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь.

Вічна пам’ять загиблим, а воїнам-інтернаціоналістам, які повернулися додому, бажаємо довгих років життя!

 

 

09.02.2017 року

Позашкілля та ОТГ

Міністерство освіти і науки України занепокоєне ситуацією щодо забезпечення прав дітей на позашкільну освіту в умовах децентралізації. У зв'язку із недостатнім фінансуванням з місцевих бюджетів позашкільної освіти в ряді регіонів почастішали випадки закриття, злиття або об’єднання позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики. визначеним у частині другій статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту».

У такий спосіб в 2016 році перестали функціонувати ряд позашкільних навчальних закладів у Закарпатській. Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Хмельницькій. Херсонській областях. При цьому найбільш вразливими є діти з малонаселених пунктів та сільської місцевості, які втрачають гарантоване державою право на позашкільну освіту.

На територіях створених об'єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Луганській, Київській, Сумській, Харківській областях немає жодною позашкільного навчального закладу. У таких випадках міністерство рекомендує керівникам місцевих органів влади вирішувати питання забезпечення умов для здобуття позашкільної освіти різними шляхами, зокрема: створювати нові заклади (як це зробили в окремих ОТГ Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Черкаської областей); організовувати роботу гуртків різних напрямів на базі загальноосвітніх навчальних закладів; керуючись Законом України «Про співробітництво територіальних громад», залучати на договірній основі позашкільні заклади, що розташовані на території інших громад (така практика започаткована в Сумській, Волинській та Рівненській областях).

Найбільше позашкільних закладів у своє підпорядкування взяли ОТГ в Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях, де була проведена відповідна системна робота органами управління освітою.

У Вінницькій, Волинській, Житомирській, Донецькій, Івано-Франківській, Одеській, Луганській областях частина позашкільних закладів, які розташовані на території створених ОТГ, перебувають в невизначеному стані, очікуючи на вирішення громадами питання щодо їх фінансування. У багатьох випадках ОТГ відмовляються їх утримувати.

Оскільки відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» місцевим органам влади делеговані повноваження щодо розвитку всіх видів освіти, просимо Вас взяти під особистий контроль ситуацію стосовно забезпечення права дітей на позашкільну освіту, особливо на територіях новостворених ОТГ.

З повагою, міністр освяти       Лілія Гриневич

     

Пошук
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту

Єдина країна!

Прапор україни фото скачать, Купити прапор україни купить флаг украины вконтакте - Бесплатный торрент трекер Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняВідділ освіти Великописарівської РДА © 2017