Офіційний сайт - БДЮТ
Субота, 25.02.2017, 07:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Великописарівської райдержадміністрації

Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 171
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

БДЮТ

20.02.2017 р.

«ЖИВЕ СЛОВО» – СЛОВО КОБЗАРЯ ЛУНАЄ КРІЗЬ ВІКИ

 З метою формування національно-патріотичної самосвідомості дітей та учнівської молоді, виховання патріотизму засобами українського мистецтва, популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, сатирика та гумориста Остапа Вишні 18 лютого 2017 року було проведено обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «художнє виконавство» – «Живе слово».      Учасники обласного етапу представили конкурсні виступи за вищим та основним рівнями виконавської майстерності та двома віковими групами.       Великописарівський район представляли вихованці гуртків БДЮТ Макарова Діана ( учениця Братеничанського НВК І-ІІ ст) та Курило Ольга (учениця Великописарівської СШ І-ІІІ ст).П’яти годинний марафон митців слова оцінювало компетентне журі: доцент кафедри педагогічної творчості та освітніх технологій Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, кандидат педагогічних наук Дмитро Васильович Будянський; старший викладач Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського Олексій Борисович Кулик, актриса Сумського обласного театру для дітей та юнацтва Аліса Валеріївна Храпова. За результатами конкурсної програми переможці та учасники обласного етапу фестивалю нагороджені почесними дипломами.

У межах обласного етапу відбулося засідання творчої групи керівників дитячих творчих колективів театрального мистецтва «Культурно-мистецька спадщина – першоджерело національно-патріотичного виховання». 

 

17.02.2017 р.

 Небесна сотня ! Пам`ятай ! 

У лютневі дні по всій Україні проходять заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Гіркі події не могли залишити байдужими і вихованців Будинку дитячої та юнацької творчостї. В рамках обласного проекту «Голос крові : ми – Українці !» був проведений захід щодо вшанування жертв Євромайдану «20 лютого – День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні», метою якого є формування у дітей та молоді почуття поваги до учасників Революції гідності, гордості за українську націю і незалежність держави та вшанування подвигу Героїв Майдану .

Завдяки мультимедійним матеріалам – відео та презентації, вихованці згадали , як 20 лютого 2014 року український народ вийшов на Майдан для того, щоб відстояти наші права і свободи, наш Європейський вибір.

18 лютого почалися найзапекліші та найкривавіші сутички протестувальників – учасників Євромайдану з підрозділами правоохоронних органів, що згодом призвело до великих людських жертв.

Полеглих учасників акцій протесту назвали Небесною сотнею. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Українські Ангели загинули за незалежність нашої держави, за честь, за волю, за право бути Українцем, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Вихованці БДЮТ переглянули альбом «Небесна сотня», в якому міститься список жертв, відомості про кожну загиблу особу, дату та обставини її смерті.

Під час години пам’яті прозвучав вірш «Мамо, не плач, я повернусь весною», присвячений матерям загиблих героїв, та жалобний гімн Майдану за Небесною сотнею «Гей, пливе кача...».

Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися, не залишили байдужими. Емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ми все пам’ятаємо. Герої не вмирають! Тож будьмо гідними наших Героїв!

 

16/02/2017 року

День пам’яті воїнів – афганців.

 

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Що ми знаємо про афганську війну ? Можна розказати про ту страшну неоголошену війну, що розтяглася на довгих 10 років мовою цифр, будь-яка війна у цифрах – це моторошно й страшно.

лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості провели виховний захід «Їх долі обпалені війною» для учнів середньої та старшої вікової категорії. На зустріч з вихованцями педагогічний колектив БДЮТ запросив воїна-афганця Чанцева А.М., який прошов крізь пекло афганської війни. Анатолій Михайлович розповів вихованцям про події того часу, згадав побратимів, які брали участь у цій війні . Також вихованці переглянули і обговорили документальний фільм з даної теми.

Та найцікавішим виявилося те, що через стільки років через мережу Інтернету перед самим початком виховного заходу ми знайшли відеоматеріали зустрічі Чанцева А.М. зі своїми друзями. А сам Анатолій Михайлович напередодні тільки-но повернувся з Києва. Зі сльозами у очах та трепетом у голосі розповідав афганець про свого побратима, якого шукав довгих 32 роки.

Цього дня вихованці дізналися про бойовий шлях 108 Невельської дивізії , де проходив службу Чанцев А.М. Ця людина на власні очі бачила війну, солдатську мужність та взаємодопомогу, смерть своїх товарищів.

Діти затаївши подих слухали розповідь, ставили запитання, і ,здавалося, разом з Анатолієм Михайловичем переживали події афганської війни.

Щороку в цей день схилятимуть знамена над полеглими, подаватимуть на службу Божу за тих, що загинули, лунатимуть скупі тости тих, хто вижив. Вони згадуватимуть військову дружбу, людську честь, мужність побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони по – доброму пам’ятатимуть Афган, який багато чого навчив їх.

І ще довго ятритимуть душу запитання без відповіді.

Не забудеться це горе, не відболить іще кілька поколінь.

Вічна пам’ять загиблим, а воїнам-інтернаціоналістам, які повернулися додому, бажаємо довгих років життя!

 

 

09.02.2017 року

Позашкілля та ОТГ

Міністерство освіти і науки України занепокоєне ситуацією щодо забезпечення прав дітей на позашкільну освіту в умовах децентралізації. У зв'язку із недостатнім фінансуванням з місцевих бюджетів позашкільної освіти в ряді регіонів почастішали випадки закриття, злиття або об’єднання позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики. визначеним у частині другій статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту».

У такий спосіб в 2016 році перестали функціонувати ряд позашкільних навчальних закладів у Закарпатській. Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Хмельницькій. Херсонській областях. При цьому найбільш вразливими є діти з малонаселених пунктів та сільської місцевості, які втрачають гарантоване державою право на позашкільну освіту.

На територіях створених об'єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Луганській, Київській, Сумській, Харківській областях немає жодною позашкільного навчального закладу. У таких випадках міністерство рекомендує керівникам місцевих органів влади вирішувати питання забезпечення умов для здобуття позашкільної освіти різними шляхами, зокрема: створювати нові заклади (як це зробили в окремих ОТГ Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Черкаської областей); організовувати роботу гуртків різних напрямів на базі загальноосвітніх навчальних закладів; керуючись Законом України «Про співробітництво територіальних громад», залучати на договірній основі позашкільні заклади, що розташовані на території інших громад (така практика започаткована в Сумській, Волинській та Рівненській областях).

Найбільше позашкільних закладів у своє підпорядкування взяли ОТГ в Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях, де була проведена відповідна системна робота органами управління освітою.

У Вінницькій, Волинській, Житомирській, Донецькій, Івано-Франківській, Одеській, Луганській областях частина позашкільних закладів, які розташовані на території створених ОТГ, перебувають в невизначеному стані, очікуючи на вирішення громадами питання щодо їх фінансування. У багатьох випадках ОТГ відмовляються їх утримувати.

Оскільки відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» місцевим органам влади делеговані повноваження щодо розвитку всіх видів освіти, просимо Вас взяти під особистий контроль ситуацію стосовно забезпечення права дітей на позашкільну освіту, особливо на територіях новостворених ОТГ.

З повагою, міністр освяти       Лілія Гриневич

                                                              ( За інформацією  Міністерства освіти і науки)

    Ми маємо надію, що позашкільна освіта у районі буде збережена і підтримана, як з боку  районного керівництва , так і керівництва  Кириківської ОТГ.

ЦЕ ВАЖЛИВО !

 директор БДЮТ  С.М. Курило

08.02.2017 року

Зігрій своїм теплом солдата.

В рамках обласного національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!» за волонтерсько-благодійним напрямом «Лише тим історія належить, хто за неї бореться й живе» за ініціативи педагогічного колективу та  учнівського самоврядування Будинку дитячої та юнацької творчості  була направлена ще одна посилка захисникам України.  До комплектування посилки долучилися Котлярова Т.В.- методист відділу освіти (теплі в’язані шкарпетки), родина Савченків - Наталія та Сергій і маленька Ярослава , яка ліпила та пекла  разом із мамою пиріжки та крученики.  Вихованці БДЮТ вкотре  передали нашим солдатам свої листи та малюнки.  

 

 

 

20/01/2017 р.

Соборність – віковічне прагнення українського народу.


     Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно – демократичних сил українства, хто   намагався відродити незалежну Соборну Українську державу.  День Соборності України – це велике державне свято. Український народ гордиться цією величною і світлою датою: 22 січня 1919 року в історії нашої держави відбулась подія неперевершеного значення – в цей день було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки  і Західно- Української Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Воля людей, проголошена на площі Святої Софії, стала силою, що привела нас до незалежності в 1991 році.   В рамках обласного національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці !»  з метою розширення знань наших вихованців з історії України, виховання в дітей та молоді патріотизму, любові до Батьківщини у Будинку дитячої та юнацької творчості  пройшов   виховний захід «Подія, що пережила час».  Учні дізналися про історію та ідеї єдності і соборності українського народу. Під час заходу  учасники зібрання декламували вірші про Соборність України, звучали пісні про Україну, рідний край, вони стали учасниками  вікторини «Закон і Право» .     Активну участь у проведенні заходу взяли учні 7-А та 9-Б класів Великописарівської СШ – вихованці БДЮТ, вихованці вокального гуртка БДЮТ(кер. Н.П. Кевіренко) . Вихованці туристко-краєзнавчого гуртка БДЮТ  (керівник С.І. Кривонос) відкрили захід, виконуючи Гімн України. З ними разом співали усі присутні.
   Працівники Великописарівського відділення поліції   -  начальник  сектору дільничних інспекторів Великописарівського ВП, підполковник   поліції Коноз  В.М., інспектор  ювенальної превенції , лейтенант  поліції Романенко Ю.І., інспектор  поліції, старший лейтенант  Клушин  С.О. привітали дітей  та провели   профілактичну бесіду «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх».
 Разом із дітьми захід підготували  методист БДЮТ Голінська Л.В., психолог  закладу Гуцал А.М.  Насамкінець вихованці С.І. Кривонос заспівали Гімн свого дитячого об`єднання «Це моя Україна».Так завершився один з численних заходів, що щорічно проводять  працівники БДЮТ   у напрямку патріотичного виховання молоді.

Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.


       

18.01.2017 р.

«Голос крові: ми – Українці !»

Щорічно у приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості  проводиться районний конкурс юних майстрів художнього слова. Цього року він проходив під гаслом «Хай мир та дружба поєднають всіх». Це перший захід в рамках обласного національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці !», який стартував в області та нашому районі у  січні 2017 року і буде проходити по грудень 2021 року. Завданнями проекту є виховання в дітей та молоді патріотизму, формування національної самосвідомості, високих моральних якостей громадянина України, активізація національно-патріотичного виховання, популяризація національної культури, відродження традицій Сумщини,  виховання моральної, фізичної, психологічної готовності підростаючого покоління до виконання Конституційного обов’язку громадян України – захисту незалежної суверенної держави.

Заявки про участь у конкурсі до оргкомітету подали 14учнів загальноосвітніх закладів району. Старша вікова категорія - Великописарівська СШ І-ІІІ ст. Воскобойник Аліна, Петровська Яна, Рябинівської ЗОШ І-ІІІ ст.  -  Хащина Богдана, Ямненська ЗОШ І-ІІІ ст. – Шевяков Андрій, Добрянський НВК - Морозова Анастасія, Заводська ЗОШ І-ІІІ ст. - Тимченко Денис, Солдатський НВК І-ІІІ ст. - Протасова Тетяна.

Середня вікова категорія - Великописарівська СШ І-ІІІ ст.   Савченко Катерина, Пожнянський НВК – Гнілокозова Поліна, Рябинівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Стаценко Дарья, Вільненський НВК - Мальцева Анастасія, Заводська ЗОШ І-ІІІ ст. - Путінцева Оксана, Середа Вікторія, Тарасівський НВК - Іваніна Світлана, Кириківська ЗОШ І-ІІІ ст. -  Клименко   Анастасія.

У залі БДЮТ цього дня  звучали твори класиків української літератури, поетів та письменників Сумщини, сучасних авторів, а також власні поезії конкурсантів. Журі, яке очолила методист районного методичного кабінету  Гавриленко В.В., відзначило професійний ріст виконавської майстерності учасників конкурсу, виважений вибір представлених творів.

За рішенням журі кращими читцями визнано: Воскобойник Аліну та Петровську Яну,  Шевякова Андрія -  старша вікова категорія;  Середу Вікторію та Савченко Катерину - середня вікова категорія.

Конкурсантам було вручено Грамоти відділу освіти Великописарівської РДА та БДЮТ, подарунки. Всім учасникам конкурсу, педагогам  організатори висловили слова подяки за участь у заході.

Всі діти продемонстрували майстерність виконання та   і заслуговують на увагу як майбутні актори та гідні патріоти України. Конкурс читців-декламаторів вкотре переконав, що український народ має багатовікову культурну традицію, талановитих, творчо обдарованих дітей, які прагнуть жити в мирі та вірять у світле майбутнє своєї країни – України !

27/12/2016 р.

Діти Великописарівщини   – захисникам України.

     Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння з боку оточуючих , особливо  від своїх земляків, у тому числі від дітей та молоді.

   Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є участь в акціях і заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії. Ось і 21 грудня, в рамках акцій «Діти  Великописарівщини – захисникам України», «Повертайся живим» за ініціативи учнівського самоврядування Будинку дитячої та юнацької творчості зібрали та направили подарункову посилку захисникам України -  воїнам 93 механізованої бригади, де служать наші земляки.

   До проведення акції  долучилися  учнівські колективи Великописарівської СШ – вихованці БДЮТ - учні 7-А та 9-Б класів разом із класними керівниками С.І. Кривонос та Т.Д. Коваленко.   На зібрані кошти діти купили солодощі, передали військовим  обереги, малюнки, листи із побажаннями.

  Діти формують та планують відправити ще одну посилку до Різдвяних свят.

       Розпочата   робота підняла у дітей дух патріотизму, єдності та віри у перемогу нашого народу. Акція «Діти Великописарівщини – захисникам України» триває, і  дитячий та педагогічний  колективи БДЮТ  закликають усіх бути небайдужими до долі нашої Батьківщини, наших воїнів на Сході.

    Тож, запрошуємо усіх небайдужих долучитися до акції «Діти Великописарівщини   – захисникам України» та «Повертайся живим»,   метою якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства,   допомоги , нехай і не значної, але від чистого  дитячого серця воїнам  Збройних Сил України. 

    Підтримаймо один одного у такий нелегкий для всіх українців час! І нехай цей невеликий внесок на допомогу героям буде частиною великого добра, яке стане запорукою щасливого майбутнього нашої України.

Необхідно, щоб кожен військовий відчув турботу про нього від земляків.

   Дякуємо усім, хто долучився до доброї  справи!

 

26.12.2016 р.

Хай Новий рік з добром до Вас прийде.
 

        Новорічні свята в Україні такі яскраві, веселі, сповнені вигадок, сміху, ігор!  Це казкова, чарівна пора! Людям так хочеться вірити в казку, в диво, сподіватися на здійснення найзаповітніших мрій..   

      Особливо дітлахи    чекають  новорічного свята.      Різдвяні свята несуть із собою цілу купу побажань. Люди в цей час об'єднані взаємною любов'ю, щирістю, надіями на краще майбуття.  

      Завжди неповторним є новорічне свято. Ми всі чекаємо від нього якихось дарунків. Кожне свято для дитини – справжнє диво. А Новий рік зі своєю незвичайною, загадковою атмосферою взагалі ні з чим не порівняти.  
  У Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося Новорічне свято. До святкової зали завітали Дід Мороз та Снігуронька, Розбійник та Баба Яга, Казка, Зима, Новорічна Нічка, Сніжинки та багато інших казкових героїв. Веселили присутніх , співали пісень, дарували танці та веселий настрій вихованці  лялькового та вокального гуртків (кер. Н.Д. Скоромна та Н.П. Ківіренко).

   А за свої виступи діти отримали солодкі подарунки  та призи, які були  подаровані  головою  Великописарівської селищної ради Л. Г. Клизубом, приватними  підприємцями   Крамським С. Ф., Колесник  К.С., директором  Кириківського  ХПП Демченком О.І.

  За доброю традицією ялинку нашим вихованцям подарував Л. Г. Клизуб.

 Щирі слова вдячності звучали на адресу наших спонсорів. Бо такі відвічні цінності, як любов, доброта та милосердя будуть завжди актуальними .

  … 31 грудня опівночі проб'є годинник, і кожен удар його віддалить  нас від старого і наблизить  до нового - омріяного, жаданого і, сподіваюся, щасливого. Звертаючись подумки до Нового року, прошу  його бути до нас усіх  ласкавим, прихильним, вірю в його щедрість і милосердя.
 

23.12.2016 р.

 

У СВІТІ КРАЄЗНАВЧИХ ВІКРИТТІВ.

22 грудня 2016 року на базі Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «У світі краєзнавчих відкриттів», яка вже протягом 16 років консолідує дітей та учнівську молодь навколо ідеї активізації краєзнавчої роботи.
      Метою конференції є залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу.
           Учасниками конференції стали близько 40 юних краєзнавців області, що працювали на секціях Всеукраїнської експедиції учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (історичний та природничий напрям).
Конференція проходила у форматі захисту-презентації учнівських пошуково-дослідницьких робіт.
   Вихованці гуртка «Пошук» БДЮТ Щетініна Марина та Бондар Вікторія   презентували звіт про життєвий шлях Героя Радянського Союзу, відважного льотчика І. О. Мусієнка.

  У межах конференції відбувся круглий стіл для керівників делегацій «Формування громадянської свідомості, виховання патріотизму та духовності засобами екскурсійної діяльності», під час якого педагоги представили рекламну продукцію, що відображає екскурсійний і краєзнавчий матеріал свого регіону.

 

19/12/2016 .

Ходить по землі Святий Миколай.

Святий Миколай – один із найшанованіших святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.

 З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святителя діти - бо для них то означає веселе свято й подарунки.

    Вважається, що пртягом року Святий Миколай стежить за всіма хлопчиками та дівчатками, записує їхні вчинки до двох книжок: хороші - до білої, погані – до чорної. Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес, обходить домівки і залишає малечі подарунки, на які вони заслуговують. Якщо дитина увесь рік була слухняна,чемна,старанна,то Миколай кладе їй під подушку гостинця, а якщо неслухняна, вередлива або ледача, то вона отримує від Миколая різочку-вербовий прутик,щоб знала,як слід поводитись.  Отож, вітали  Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю, і вихованці БДЮТ!

Діти  готувалися до зустрічі із Святим Миколаєм і вітали дорогого гостя з великою радістю, даруючи йому свої вміння та здобуті знання: розповідали вірші, співали пісні, танцювали (вихованці вокального та лялькового гуртків кер. Скоромна Н.Д. та Ківіренко Н.П.).

 Цього дня до нас завітали почесні гості: голова Великописарівської селищної ради Клизуб Л.Г., заступник голови Великописарівської РДА Петренко М.П.  Прийшли вони не з пустими руками , а з подарунками: солодощами для наших дітлахів. Педагогічний колектив , батьки, вихованці БДЮТу щиро вдячні  за подарунки голові  Великописарівської селищної ради Клизубу Л.Г.,  та директору Кириківського  ХПП Демченку О.І.

   Бо такі відвічні цінності, як любов, доброта та милосердя будуть завжди актуальними .
 Любіть одне одного, будьте добрими та милосердними.

А ми  бажаємо вам міцного здоров`я  і Божої благодаті.  

НАМ НЕ ЗАБУТИ СИВУ ДАВНИНУ. 

    « Бережімо все своє рідне, бережімо його, щоб не виродитись, щоб не забути народу, з якого ми вийшли… Бережімо свої звичаї, традиції,обереги і тим збережемо національну істоту свою»

Традиції народу з сивої давнини завжди були і є невичерпним живильним корінням нашої духовності, національної самосвідомості, високого патріотизму. Не знаючи цього безсмертного народного скарбу, не можна впевнено йти вперед і оновлювати суспільство на засадах демократії.

Вивчення і практичне впровадження традицій, звичаїв та обрядів нашого народу  створює той національний колорит, ту цілісну культурно-історичну життєдіяльність, національну самобутність, яка є  могутнім стимулятором творчості народу, невичерпним джерелом його мистецької, культурної діяльності;  оригінальним внеском народу у світову історію, у взаємозбагачення культур, духовності народів с

Єдина країна!

Прапор україни фото скачать, Купити прапор україни купить флаг украины вконтакте - Бесплатный торрент трекер
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Друзі сайту
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняCopyright MyCorp © 2017