Неділя, 17.12.2017, 18:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Великописарівської райдержадміністрації

Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 176
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2012 » Березень » 28 » наказ "Рідна Сумщина"
14:39
наказ "Рідна Сумщина"

Сумська обласна державна адміністрація
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
НАКАЗ
24.02.2012 
 № 160
Суми
Про впровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році . На виконання розпоряджень голови Сумської обласної державної адміністрації від 21.03.2011 № 195 «Про затвердження Положення про впровадження обласного освітнього проекту«Рідна Сумщина», від 29.04.2011 № 311 «Про утворення організаційного комітету з упровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина», згідно з планом роботи управління освіти і науки облдержадміністрації, з метою сприяння розвитку краєзнавчого руху на Сумщині, набуття дітьми та молоддю поглиблених знань з історії рідного краю, залучення учнівської та студентської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи НАКАЗУЮ:
 1. Провести у 2012 році заходи з упровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
 2. Начальникам управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, директорам професійно-технічних навчальних закладів, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації забезпечити:
2.1. Проведення з 1 березня по 25 травня першого туру, з 1 червня по 25 вересня 2012 року другого туру обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
2.2. Участь дітей, учнівської та студентської молоді в організаційно-масових і виховних заходах з упровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
3. Начальникам управлінь, відділів освіти міськвиконкомів, райдержадміністрацій надати звіти про підсумки проведення другого туру обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» та збірки методичних матеріалів Сумському обласному центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю до 25 вересня 2012 року. 4. Сумському обласному центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (Тихенко Л.В.), Сумському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти (Живодьор В.Ф.):
 4.1. Надати організаційно-методичну допомогу навчальним закладам з проведення першого та другого турів обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
 4.2. Надати узагальнені підсумки проведення першого та другого турів упровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» управлінню освіти і науки облдержадміністрації до 1 жовтня 2012 року.
 4.3. Підготувати пропозиції до складу журі третього туру обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» до 1 жовтня 2012 року.
4.4. Підготувати перелік та зміст питань краєзнавчої вікторини третього туру обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» до 1 жовтня 2012 року.
4.5. Здійснити організаційні заходи з проведення третього туру обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» з 1 жовтня по 20 жовтня 2012 року.
4.6. Надати узагальнену інформацію про упровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році управлінню освіти і науки облдержадміністрації до 23 жовтня 2012 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Т.в.о. начальника управління освіти і науки                        І.О. Песоцька
 
 
 
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ – ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ТА РОБОТИ З ТАЛАНОВИТОЮ МОЛОДДЮ
вул. Августовська,14-а, м. Суми, 40007, тел/факс.(0542) 33-11-85, тел. 33-52-37 E-mail: center @ ukrpost.net Код 23820094
від 03.03.2012 № 239 На № _______ від ___________
Начальникам управлінь, відділів освіти, міськвиконкомів, райдержадміністрацій, директорам позашкільних навчальних закладів
 Про організацію роботи педагогічних та учнівських колективів за завданнями обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році
На виконання наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 24.02.2012 №160 «Про впровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році», з метою залучення учнів, вихованців, студентів, педагогів навчальних закладів; дитячих, молодіжних громадських об'єднань до участі в заходах, спрямованих на дослідження історико-культурної спадщини рідного краю Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю розроблено інструктивно-методичний лист. Просимо організувати роботу щодо залучення дітей та учнівської молоді до участі у заходах у межах обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у поточному році.
  Директор Центру Л.В.Тихенко
 Висоцька 33-11-85
Додаток до листа ОЦПО та РТМ __________№_________ Інструктивно-методичний лист щодо проведення у 2012 році заходів у межах обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
 З метою виховання в дітей і молоді любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, формування зацікавленості до вивчення історико-культурного надбання українського народу в області продовжується робота щодо реалізації завдань освітнього проекту «Рідна Сумщина». У проекті беруть участь учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, дитячі та молодіжні громадські об'єднання, працююча молодь за чотирма віковими категоріями (вік визначається станом на 1 жовтня 2012 року):
 перша вікова категорія - діти віком від 3 до 9 років;
друга вікова категорія - діти віком від 10 до 14 років;
 третя вікова категорія – учнівська молодь загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації віком від 15 до 17 років;
 четверта категорія – студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, працююча молодь віком від 18 до 24 років.
 Для учасників першої вікової категорії проводяться організаційно-краєзнавчі заходи (тематичні ранки, народознавчі свята, піші переходи, екскурсії, ігрові програми тощо), спрямовані на впровадження ефективних форм краєзнавчої роботи з дітьми. По завершенню другого туру (до 25 вересня 2012 року) педагогічні працівники, які працюють з дітьми зазначеної вікової категорії мають подати збірки методичних матеріалів на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Для учасників другої і третьої вікових категорій проводиться краєзнавча вікторина з теми «Історія Сумщини від минулого до сьогодення» за такими напрямами: - «Народні ремесла і промисли рідного краю»; - «Пам'ятки архітектури та нові архітектурні споруди»; - «Місцевий товаровиробник: минуле, сьогодення, майбутнє»; - «Історія розвитку банківської справи на Сумщині».
З метою роботи за завданнями проекту буде організовано проведення низки заходів. Зокрема за напрямом «Історія розвитку банківської справи на Сумщині» в травні цього року відбудеться краєзнавча конференція за участю учнів, вихованців загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів області, працівників банківської сфери, науковців. Для участі в конференції учні готують реферативні роботи щодо історії розвитку банківської справи у місті, районі; функціонування банківських установ, установ дрібного кредиту (кредитних товариств, ощадних кас) у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.ст., у 30-х-40х роках ХХ ст., на початку ХХІ ст. До робіт подаються додатки: документи, що стосуються банківської установи, списки та фото службовців, клієнтів, їхніх нащадків, поштові листівки із зображенням приміщень банків, свідчення очевидців. У роботах повинні бути посилання на джерела інформації. Надання будь-яких оригіналів фотографій, документів, поштових листівок суттєво підвищує статус роботи. Учасники другої вікової категорії готують інформаційні повідомлення обсягом до 10 сторінок друкованого тексту, учасники третьої вікової категорії надають реферативні роботи обсягом до 15 сторінок друкованого тексту. Інформаційні повідомлення та реферативні роботи подаються в друкованому вигляді та на електронних носіях(USB flash drive).
Для участі в конференції до 1 травня 2012 року на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю необхідно подати заявку за формою: прізвище, ім'я учасника, навчальний заклад, вікова категорія, тема роботи.
 Переможці будуть нагороджені грамотами управлінням освіти і науки облдержадміністрації, цінними подарунками.
 За напрямами «Пам'ятки архітектури та сучасні архітектурні споруди», «Місцевий товаровиробник: минуле, сьогодення, майбутнє» у вересні відбудеться краєзнавча конференція учнівської молоді. Для участі в конференції учні готують реферативні роботи і мультимедійні презентації видатних пам'яток архітектури, культових і цивільних споруд сучасності.
Учасники другої вікової категорії готують реферативні повідомлення обсягом до 10 сторінок друкованого тексту, учасники третьої вікової категорії – реферативні роботи обсягом до 15 сторінок друкованого тексту щодо історії розвитку місцевих підприємств, сучасного виробництва. Інформаційні повідомлення та реферативні роботи подаються у друкованому вигляді та на електронних носіях(USB flash drive). У роботі конференції візьмуть участь представники виробничих установ, бізнесових структур, науковці.
Для участі у конференції до 5 вересня 2012 року необхідно подати на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю заявки за формою: прізвище, ім'я учасника, навчальний заклад, вікова категорія, тема роботи. Переможці будуть нагороджені грамотами управлінням освіти і науки облдержадміністрації, цінними подарунками. До участі в зазначених конференціях за кожним із напрямів з кожного міста, району запрошуються автори кращих робіт: 1 – у другій віковій категорії, 1 – у третій віковій категорії. Місце, час проведення конференцій буде повідомлено додатково. З метою популяризації національної культури, відродження традицій місцевих осередків народного мистецтва, залучення підростаючого покоління до вивчення регіональних народних ремесел та оволодіння ними, популяризації серед дітей та учнівської молоді знань про народні ремесла Сумщини, забезпечення можливості самореалізації за обраним напрямом діяльності в межах проекту започатковується обласна експедиція учнівської молоді «Народні ремесла рідного краю». На виконання завдань експедиції учасниками проводиться пошуково-дослідницька робота, збір емпіричних даних, фактичних матеріалів, статистичної інформації про ремесла та промисли рідного краю. Експедиція проводиться з квітня по жовтень 2012 року у два тури: перший тур – у загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах – протягом квітня – вересня 2012; другий тур – обласний – протягом жовтня 2012 року. По завершенню першого туру до 25 вересня 2012 року на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю необхідно подати звіти про проведену мистецько-пошукову роботу в довільній формі з фотоматеріалами. Відбір претендентів на участь у обласному турі буде проведено на основі звітних матеріалів. На обласному турі (жовтень 2012 року) відбудеться презентація досліджень, майстер-класи за різними видами регіональних народних ремесел. Переможці будуть нагороджені грамотами управлінням освіти і науки облдержадміністрації, цінними подарунками. Матеріали кращих реферативних робіт учасників конференцій будуть розміщені на сайті Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. На їх основі будуть розроблені питання вікторини для третього туру проекту. Третій тур проекту – обласний – буде проходити у жовтні 2012 року у два етапи в другій і третій вікових категоріях: перший етап – у формі тестування за напрямами вікторини, другий етап – фінальний – ушанування учасників обласного етапу, нагородження переможців. Учасниками третього туру є 1 переможець другого туру у другій віковій категорії, 1 переможець другого туру у третій віковій категорії. Учасники четвертої вікової категорії розробляють проекти, спрямовані на розвиток туристсько-краєзнавчої роботи в області, та захищають їх у порядку, передбаченому Положенням про впровадження обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина». За бажанням, вони можуть брати участь у заходах у межах проекту.
Директор Центру Л.В.Тихенко
 Висоцька 33-11-85
 
 
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ – ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ТА РОБОТИ З ТАЛАНОВИТОЮ МОЛОДДЮ

вул. Августовська,14-а, м. Суми, 40007, тел/факс.(0542) 33-11-85, тел. 33-52-37 E-mail: center @ ukrpost.net Код 23820094 від 21.03.12 № 284 На № _______ від ___________
Начальникам управлінь, відділів освіти, міськвиконкомів, райдержадміністрацій, директорам позашкільних навчальних закладів
Про організацію роботи педагогічних та учнівських колективів за завданнями обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році
Згідно з листом Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю від 03.03.2012 № 239 «Про організацію роботи педагогічних та учнівських колективів за завданнями обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина» у 2012 році» за напрямами «Пам'ятки архітектури та нові архітектурні споруди», «Місцевий товаровиробник: минуле, сьогодення, майбутнє» та «Народні ремесла і промисли рідного краю» буде організовано проведення таких заходів: - за напрямом «Пам'ятки архітектури та нові архітектурні споруди» для дітей І вікової категорії проводяться екскурсії до архітектурних споруд ХХ століття, конкурс малюнків «Архітектурні обриси рідного краю».
 Учасники ІІ та ІІІ вікових категорій досліджують:
історію архітектурних пам’яток ХХ століття та складають каталог архітектурних об’єктів (назва об’єкту, рік будівництва, коротка довідка про архітектора, історична довідка про об’єкт, фото розміром 9Х15);
творчий шлях архітекторів сучасності.
 Учасники ІV вікової категорії працюють над розробленням проектів з теми «Архітектурні стилі Слобожанщини» (макет споруди майбутнього). За напрямом «Місцевий товаровиробник: минуле, сьогодення, майбутнє» для учасників першої вікової категорії проводяться екскурсії на промислові та сільськогосподарські підприємства.
Учасники другої та третьої вікових категорій досліджують історію розвитку місцевих підприємств та готують реферативні роботи за темами «Флагмани промисловості Сумщини», «Лідери якості», «Видатні особистості промисловості підприємств Сумщини».
 Учасники четвертої вікової категорії готують проекти «Мій погляд на майбутнє промисловості Сумщини» (бізнес-план, відеоролік, електронна газета, рекламний проспект підприємства тощо).
За напрямами «Пам'ятки архітектури та сучасні архітектурні споруди», «Місцевий товаровиробник: минуле, сьогодення, майбутнє» у вересні відбудеться краєзнавча конференція учнівської молоді. Для участі в конференції учні готують реферативні роботи і мультимедійні презентації. Учасники другої вікової категорії готують реферативні повідомлення обсягом до 10 сторінок друкованого тексту, учасники третьої вікової категорії – реферативні роботи обсягом до 15 сторінок друкованого тексту, ілюстровані фотографіями.. Інформаційні повідомлення та реферативні роботи подаються у друкованому вигляді та на електронних носіях(USB flash drive). У роботі конференції візьмуть участь представники виробничих установ, бізнесових структур, науковці. Для участі у конференції до 5 вересня 2012 року необхідно подати на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю заявки за формою: прізвище, ім'я учасника, навчальний заклад, вікова категорія, тема роботи.
Переможці будуть нагороджені грамотами управлінням освіти і науки облдержадміністрації, цінними подарунками.
 Про місце, час проведення конференцій буде повідомлено додатково.
 За напрямом «Народні ремесла і промисли рідного краю» проводиться експедиція.
 
Директор Центру Л.В.Тихенко
Висоцька 33-11-85
 Додаток до листа 21.03.12
№ 284
 Обласна експедиція учнівської молоді «Народні ремесла і промисли рідного краю»
 І. Загальні положення
1.1. Обласна експедиція учнівської молоді «Народні ремесла і промисли рідного краю» (далі експедиція) проводиться в рамках обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина».
1.2. Експедиція започатковується з метою популяризації національної культури, відродження традицій місцевих осередків народного мистецтва, залучення підростаючого покоління до вивчення регіональних народних ремесел та оволодіння ними, популяризації серед дітей та учнівської молоді знань про народні ремесла Сумщини, виховання почуття національної гідності та любові до рідного краю, забезпечення можливості самореалізації за обраним напрямом діяльності.
1.3. Завдання експедиції:
 – популяризація народного мистецтва серед дітей і молоді;
– подальший розвиток творчо обдарованих дітей і підлітків у галузі народного мистецтва;
– збереження та відродження народних ремесел Сумщини;
– забезпечення умов для використання профільних знань і вмінь у процесі практичної діяльності;
– залучення дітей, учнівської молоді до народного мистецтва, декоративно-ужиткової творчості;
 – формування життєвих компетентностей дітей і молоді з метою стимулювання пізнавальної та творчої активності, сприяння їх професійному самовизначенню;
– пропаганда народного мистецтва Сумщини;
– виховання поваги до традицій українського народу;
– активізація мистецько-краєзнавчої роботи;
 II. Організатори експедиції
 2.1. Загальне керівництво Експедицією здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації;
 2.2. Організатори - Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
2.3. Безпосередня відповідальність за впровадження експедиції, підбиття підсумків на місцях покладається на організаційні комітети з реалізації обласного освітнього проекту «Рідна Сумщина», районні, міські управління освіти.
2.4. Організаційні комітети формують склад журі з представників навчальних закладів, наукових установ, підприємств і організацій, широкого кола громадськості, учених, краєзнавців.
 IIІ. Терміни та умови реалізації експедиції .
3.1. Експедиція проводиться з квітня по жовтень 2012 року у два тури:
 перший тур - у загальноосвітніх, професійно-технічних позашкільних навчальних закладах - протягом квітня 2012 – вересня 2012;
другий тур – обласний (завершальний) - протягом жовтня 2012.
3.2. Перший тур: вивчення регіональних народних ремесел і промислів (мистецько-пошукова робота, проведення майстер-класів з досліджених технік народних ремесел тощо).
3.3. Другий тур - обласний - проходить у два етапи: перший етап - у формі гри-подорожі, презентації набутого досвіду з оволодіння техніками регіональних народних ремесел;
 другий етап - фінальний – шоу - програма, вшанування учасників обласного етапу;
 нагородження учасників.
IV. Учасники експедиції
 4.1. Учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів. 2 вікові категорії:
перша вікова категорія - діти віком від 10 до 14 років; друга вікова категорія – учнівська молодь віком від 15 до 17 років;
V. Умови участі в експедиції
5.1. Для участі в експедиції учасниками проводиться пошуково-дослідницька робота, збір емпіричних даних, фактичних матеріалів, статистичної інформації про ремесла та промисли рідного краю під час походів, експедицій, подорожей, проводяться заходи мистецько-краєзнавчого напряму (ознайомчі акції про регіональні народні ремесла і промисли, народознавчі свята, ігрові програми тощо) спрямовані на впровадження ефективних форм мистецько-краєзнавчої роботи з дітьми.
 5.2.По завершенню І туру до 20 вересня 2012 року на адресу Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю (40007 м. Суми, вул. Августовська 14/а) надсилаються звіти про проведену мистецько-пошукову роботу в довільній формі, що обов’язково повинен супроводжуватися фотоматеріалами про практичну реалізацію досліджень у готових виробах(фопрезентація творчих надбань юних майстрів).
 VI. Визначення переможців і нагородження
6.1. Відбір претендентів на участь у обласному турі проводиться на основі звітних матеріалів.
6.2. На обласному турі відбувається презентація матеріалів дослідження, проведення показових майстер-класів, виставка робіт.
6.3. Учасники обласного туру нагороджуються грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації, обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, подарунками.
 VIІ. Фінансування Упровадження та реалізація обласного просвітницького проекту «Народні ремесла і промисли рідного краю» на місцях здійснюється за кошти місцевих бюджетних та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України, обласний - за рахунок організаторів.
Тарасенко 0954609218  
 
 
Категорія: Новини сайту | Переглядів: 1482 | Додав: bdyut | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту

Єдина країна!

Прапор україни фото скачать, Купити прапор україни купить флаг украины вконтакте - Бесплатный торрент трекер Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняВідділ освіти Великописарівської РДА © 2017